Ботев завърши със загуба зимната подготовка със загуба 1:3 от Верея.

"Канарчетата" откриха резултата в 15-ата минута, след като Виана намери Тодор Неделев и той не сгреши останал сам срещу вратаря Караджов.

Преди това футболистите на Николай Киров пропуснаха няколко добри възможности за гол.

Илиян Йорданов изравни резултата в 22-ата минута след колективна грешка в защитата на Ботев.

Лошата новина за пловдивчани дойде в средата на полувремето, когато се наложи Антонио Вутов да бъде принудително заменен.

Второто полувреме започна с натиск на Ботев, но Косоко пропиля добра възможност.

В 60-ата минута след грешка на Лъчезар Балтанов Верея излезе напред в резултата. Капитанът на "канарчетата" върна къса топка към Златков, но Георги Андонов пресече и без проблем направи 2:1 в полза на Верея.

Домакините натиснаха, но вместо това Верея стигна до нов гол. Янислав Иванов с удар от границата на наказателното поле матира Георги Георгиев.