Дунав и Верея излизат в мач от 22-ия кръг на Първа лига днес от 13.00 ч. в Русе. Срещата можете да проследите на живо в Gong.bg, както и с картина по NOVA SPORT и в GONG PLAY, както и на честотите на Дарик радио.

Ето някои интересни статистически данни за двата отбора:

При 2:1 над Витоша в миналия кръг Васил Шопов (Дунав) стана първият футболист през сезона с два гола от преки свободни удари в един мач. С най-много попадения директно от фаул е Борис Галчев (Септември) – 3.

В предишния кръг вратарят на русенци Мартин Луков записа първи мач за първенство след близо 11-месечна пауза. За последно игра на 2 април 2017 г. при домакинско 1:1 със Славия, а Станислав Антонов започна като титуляр под рамката във всеки от следващите 30 шампионатни срещи на тима.

Единствената победа у дома на дунавци е от 10 септември м.г. (3:0 над Витоша), оттогава последваха 6 срещи на свой терен без пълен успех – 3 ремита и 3 загуби.

Верея не вкара гол и в дебюта на третия си наставник, откакто старозагорци са част от елита – Благомир Митрев стартира с 0:5 от ЦСКА, при останалите двама треньори обаче верейци започнаха с нулеви ремита – срещу Дунав при Александър Томаш (30 юи 2016 г.) и срещу Берое при Илиан Илиев (14 юли 2017 г.)

В миналия кръг срещу ЦСКА Илиян Йорданов (Верея) закръгли на 100 мачовете си в Първа лига. Дебютът му бе за Ботев Пд при друга тежка загуба – 0:6 от Литекс на 1 декември 2007 г.

Само 4-има от титулярите на Верея на старта на сезона срещу Берое (0:0) бяха част от стартовите 11 срещу ЦСКА след зимната пауза – Здравко Илиев, Венцислав Бенгюзов, Георги Андонов и Валери Домовчийски.