Един-едничък гол на Мартин Камбуров бе достатъчен да направи разликата в градското дерби между Берое и Верея в 14-ия кръг на Първа лига. Ветеранът донесе победата за беройци с 1:0, а тя бе втора поред за тях в първенството. Като цяло сблъсъкът под Аязмото не предложи очакваното зрелище, като домакините от Верея играха много, много бледо, а към края на мача и „зелените” започнаха да губят сили след 120-те минути футбол срещу Лудогорец за Купата през седмицата.

Берое реши да наложи динамична преса по целия терен, а това решение можеше да донесе позитиви още след само 6 минути игра. Тогава Карлос Охене с пас вляво намери включилия се Матеус Леони, а бразилецът с полувисоко центриране опита да намери Камбуров в малкия пеналт. Сантиметри разделиха тарана от това да засече топката и опасността се размина.

Обещаващото начало обаче бързо-бързо отстъпи място на доста постна продукция и от двата тима. Колкото и Берое да се стремеше да бъде активният отбор, нищо не произлизаше от това. Верея пък получи шанс да организира твърде малко атаки, като най-чистото положение за домакините дойде в добавеното време на първата част. Тогава защитниците на Берое не успяха да изчистят добре центрираната от пряк свободен удар топка. Последва ново високо подаване, което намери Исмаил Иса пред вратарското поле. Оттам нетипично за себе си таранът не можа да улучи целта, стреляйки с глава над гредата.

На почивката Берое направи една смяна, като незабележимият с нищо Фирцулеску отстъпи мястото си на Карачанаков, а това моментално даде ефект. Първо в 55-ата минута центриране на крилото от корнер отвори шанс пред Еуженио да стреля към вратата от границата на пеналта. Португалецът посрещна зле отбитата топка с мощен шут, който разтърси десния стълб зад Аргилашки.

Пет минути по-късно резултатът съвсем закономерно бе открит. Карачанаков бе оставен да получи безпроблемно отдясно и веднага фалцира топката към пеналта. Мартин Камбуров изпревари Мирослав Енчев и с глава беше безпощаден – 1:0.

В 70-ата минута опитният таран можеше да прибави още един гол на сметката си, при това доста красив. Педро Еуженио напредна към границата на наказателното поле отляво и ефектно центрира с външен фалц. Топката дойде идеална за Камбуров, който опита да завърши с воле, но не осъществи чист контакт и така шансът отлетя.

Оттук до края на мача физическият ресурс на Берое видимо се изчерпа и играчите на Томаш се прибраха в своята половина, за да бранят резултата. Това можеше да им изиграе лоша шега, тъй като в продължението Исмаил Иса стигна до изгодна възможност да стреля с глава, а след рикошет топката премина малко над напречната греда.

Въпреки тази ситуация Верея записа трета поредна загуба в първенството и остава 7-и с 20 точки. Берое има 23 пункта и заема 5-ото място. В следващия кръг беройци приемат Дунав Русе, а техните градски съперници имат тежка визита срещу Черно море.

ВЕРЕЯ – БЕРОЕ 0:1

0:1 Мартин Камбуров 61'

Верея (4-2-3-1): Георги Аргилашки – Мирослав Енчев, Елиаш да Силва /к/, Селим Бен Джемия, Хюсеин Сюлеймани – Петър Витанов (83' - Милен Танев), Осман Балде (67' - Илиян Йорданов) – Георги Андонов (75' - Валери Домовчийски), Венцислав Бенгюзов, Селим Керкар – Исмаил Иса

Старши треньор: Илиан Илиев

Берое (4-2-3-1): Душан Перниш – Милен Желев, Камен Хаджиев, Иво Иванов, Матеус Леони – Мартин Райнов /к/ (89' - Павел Виданов), Кохей Като – Драгош Фирцулеску (46' - Антон Карачанаков), Карлос Охене, Педро Еуженио – Мартин Камбуров

Старши треньор: Александър Томаш

Стадион: „Трейс Арена” (Стара Загора)

Главен съдия: Стефан Апостолов