Етър спечели първата си контрола от подготовката с 2:0 срещу Верея. Двубоят бе неофициалния дебют на Красимир Балъков като главен мениджър на "виолетовите".

Предварителните планове бяха проверката да се състои на градския стадион в Мъглиж, но заради атмосферните условия двата клуба се разбраха да играят на изкуствения терен до "Трейс Арена" в Стара Загора, като мачът започна половин час по-рано.

Първият половин час не предложи сериозни опасности пред двете врати. Нулевото реми се задържа до 38-ата минута, когато Етър поведе. След грешка в защитата на домакините и върната към вратаря топка, той не можа да я овладее добре и Иван Стоянов я прати в мрежата за 1:0.

В 60-ата минута Етър стигна до втори гол, отново след грешка на домакините. Дебютиращият Велко Батрович открадна топката от защитата, проби отляво и центрира към Иван Петков, който от няколко метра заби топката в мрежата за 2:0. До края на мача нищо не се промени.