Отборът на Локомотив Пловдив записа много трудна, но сладка победа над Верея в последен мач от 20-ия кръг на Първа лига. „Черно-белите“ се наложиха с 1:0, а единствения гол на „Трейс Арена“ бе дело на Парвиз Умарбаев дълбоко в добавеното време на мача.

Първото полувреме на двубоя протече доста предпазливо и за двата тима, като чистите положения пред двете врати почти липсваха. Най-добрата възможност за попадение през първата част дойде четири минути преди почивката, когато гостите от Пловдив удариха напречната греда.

След многоходова атака отдясно, Димо Бакалов получи в наказателното поле и технично с пета продължи към Веселин Марчев, който пък от своя страна подаде към непокрития Дани Кики. Нападателят на „смърфовете“ стреля силно, но Иван Караджов се намеси страхотно, а след това топката срещна гредата.

Преди това домакините имаха отличен шанс да открият резултата след изпълнение на корнер. Топката бе центриране в пеналта, където Владимир Зафиров се извиси над всички и стреля с глава, но Иван Горанов успя да изчисти непосредствено пред голлинията.

През втората част играта не се промени особено, като добрите положения пред двете врати отново не изобилстваха.

В 62-ата минута домакините стигнаха до попадение чрез Елиаш, но то бе правилно отменено заради засада. Бразилецът реализира с глава след центриране на Педро Еуженио, но телевизионните повторения показаха, че решението на рефера Драгомир Драганов е било правилно.

Последваха два далечни удара на Димо Бакалов по диагонала, но и двата не попаднаха в целта.

Шест минути преди края на редовното време Еуженио получи топката около точката на дузпата, но вместо да потърси комбинация със свободния Валери Домовчийски, реши да стреля и в крайна сметка сгреши. Ударът на Еуженио бе избит от бранител, а така опасността пред Ел Харуби бе осуетена.

Развръзката в двубоя дойде буквално в последната секунда на срещата. В третата минута от продължението на срещата, гостите организираха бърза атака, като Мартин Камбуров получи топката на лявото крило и центрира перфектно в наказателното поле към резервата Парвиз Умарбаев, който я насочи прецизно в мрежата за крайното 1:0.

След спечелените три точки отборът на Локомотив Пловдив се изкачи на четвъртото мястото във временното класиране, докато Верея остава на деветата позиция в таблицата.