Новото определено донесе късмет за новака в Първа лига Верея. Старозагорският тим отвя с 3:0 гостуващия Монтана на своя стадион „Трейс Арена“, който – в новия си вид, прие за пръв мач от елитната ни дивизия.

Двама нови играчи изпъкнаха над всички при успеха на старозагорци. Опитният Георги Андонов дебютира за Верея с два гола, единият от дузпа, и с асистенция за попадението на Илиян Йорданов за 1:0.

Друго известно име – вратарят Иван Караджов, пък спаси дузпа за новака при резултат 2:0, това също при дебюта му в отбора, воден от Александър Томаш.

Първата опасност пред една от двете врати възникна в 11-ата минута. Тогава Момчил Цветанов намери десния стълб на вратата на Монтана с лек и техничен удар.

Постепенно домакините поеха инициативата и лека полека да печелят терен. Така се стигна до 32-ата минута, когато Георги Андонов изведе Илиян Йорданов зад гърба на защитата и той преодоля вратаря Ивайло Василев за 1:0 в полза на Верея.

Това бе и първото попадение, реализирано на стадион „Трейс Арена“ в новия му вид и в Първа лига.

Осем минути по-късно се стигна и до втори гол в полза на Верея. Вкара го от дузпа Георги Андонов, след като Иван Михов извърши нарушението в пеналта на Монтана. Верея поведе с 2:0.

Стана ясно, че Маркиньос е бил откаран в болница на полувремето, за да се прецени състоянието му, след като през първото полувреме получи удар по главата.

Активното начало на второто полувреме за гостите доведе до дузпа в тяхна полза, след като Момчил Цветанов задържа Контохристос в пеналта на домакините. Завърналият се в елитната ни дивизия вратара Иван Караджов обаче спаси удара от бялата точка на Петър Атанасов в 51-ата минута.

В 55-ата минута станахме свидетели на нова блестяща изява на Иван Караджов след удар отблизо на Андреас Васев. После пък от фаул Контохристос опита да затрудни вратаря на Верея, но той отново се справи.

Монтана предприе рискове с по-атакуващ футбол, а това остави повече пространства за Верея да контрира.

При една такава контра в 68-ата минута Педро Еуженио направи дълъг рейд и подаде на празна врата към Георги Андонов, който нямаше как да сгреши, вкарвайки втория си гол и трети за Верея.

До края при контри домакините дори можеха да стигнат и до четвърти гол, но и това 3:0 е достатъчно убедително.

Верея има 10 точки, колкото имат още третият ЦСКА и четвъртият Черно море, преди своите мачове.

Монтана затъва все повече - има само точка и е последен.

ВЕРЕЯ – МОНТАНА 3:0

1:0 Илиян Йорданов 32, 2:0 Георги Андонов 40-дузпа, 3:0 Георги Андонов 68

ВЕРЕЯ: Иван Караджов, Педро Еуженио, Владимир Зафиров, Илия Мунин, Костадин Слаев, Георги Ангелов, Георги Андонов /81-Методи Костов/, Амаду Сукуна /61-Александър Пашченко/, Елиаш Илиян Йорданов, Момчил Цветанов /Резерви: Пламен Колев, Александър Пашченко, Илиас Хасани, Иван Винков, Методи Костов, Светослав Диков/ Старши треньор – Александър Томаш

МОНТАНА: Ивайло Василев, Шоко, Иван Михов, Христос Контохристос, Антон Полюткин, Георги Коруджиев, Николай Чипев, Маркиньос /46-Петър Атанасов/, Атанас Илиев /46-Стивън Петков/, Фернандо да Силва, Андреас Васев /78-Сергей Георгиев// Резерви: Христо Иванов, Тихомир Трифонов, Стивън Петков, Сергей Георгиев, Петър Атанасов, Костадин Дяков, Иван Иванов/ Старши треньор – Стевица Кузмановски