Отборът на Септември отправи  предизвикателство към Славия и поне временно се изкачи на 7-ото място. В последния 26-и кръг от редовния сезон в Първа лига софиянци надиграха с 2:0 гостуващия Верея, за когото е сигурно, че ще финишира минимум 6-и (и съответно е подсигурил участието си в елита и през новия сезон). След скучното първо полувреме голове на Мирослав Будинов (дебютен негов за Септември) и влезлият на негово място Мартин Тошев донесоха 9-ата победа на Септември.

Играч на мача: Мирослав Будинов

Благомир Митрев: Важното е, че Верея успя с целта за топ 6

Миро Будинов: Радвам се, че вкарах, едно ново начало за мен

Ники Митов: Никой не очакваше Септември да бъде толкова високо

С нея те акумулираха 31 точки на сметката си и временно излязоха 7-и на 2 пункта пред Славия, който приема Пирин у дома. Верея пък остава с 35 на сметката си.

Съдията Георги Давидов между Здравко Илиев (вляво) и Богомил Дяков

източник: LAP.bg

Символичните домакини започнаха срещата по-активно и търсеха начини да наложат контрол върху топката. В играта и на двата състава личеше доста брак и логично първото полувреме беше всичко друго, но не и интригуващо.

Първият зачатък на положение за Септември дойде в 13-ата минута, когато Борис Галчев с пас по земята изведе Асен Чандъров покрай Веселин Минев в пеналта. Халфът на столичани стигна топката и опита пас, като беше затворен едновременно от Илия Мунин и вратаря Даниел Наумов. Чандъров получи и втори шанс да отиграе, ала вече и Минев беше притичал, за да неутрализира опасността.

В 19-ата минута верейци направиха най-добрата си атака. Венци Христов избяга от засадата, за да получи и овладее отляво в наказателното поле. С пас по тревата той намери Денислав Станчев около точката на дузпата, а Елтон дос Рейс се хвърли самоотвержено и блокира.

Първият точен шут изобщо в срещата дойде в 38-ата минута, когато Венци Христов си пробва късмет от около 22 метра и изпрати топката право в ръцете на Галев.

Второто полувреме започна ударно с гол във вратата на Верея. В 47-ата минута Крис Гади даде фалцов пас в предни позиции, който прескочи Миро Будинов, но пък стигна до Иван Тилев отляво по атаката. Крилото на домакините моментално центрира и сложи топката право върху главата на непокрития Будинов. От около 7-8 метра с глава централният нападател прониза горния десен ъгъл за дебютния си гол в свой първи мач като титуляр за Септември – 1:0.

В 54-ата минута Тилев тръгна на смел пробив към наказателното поле през трима футболисти на Верея. Топката му беше избита и попадна у Галчев, който без забавяне шутира от 13-14 метра. Изпълнението му не бе лишено от сила, ала прелетя високо над гредата.

Шест минути по-късно пред опитния халф на Септември имаше далеч по-чиста възможност. Фабиано Алвеш открадна топката до пеналта на Верея и тръгна да минава покрай Веселин Минев. Галчев притича добре и изскочи на стрелкова позиция. Той нанесе отсечен шут по диагонала, който вратарят Даниел Наумов отрази с хубав плонж.

В 68-ата минута наставникът на Септември Ники Митов направи равностойна смяна, като Мартин Тошев зае мястото на Будинов като централен нападател. Само три по-късно острието реализира. Защитата на старозагорци се издъни фрапантно в две поредни ситуации – първо Пламен Тенев изчисти зле, а веднага след това Савио Нсереко твърде леко загуби топката пред наказателното поле. Това отвори шанс пред Тилев да центрира и той го направи, изпращайки топката към зоната около точката на дузпата. Там Тошев изникна зад гърба на разминалия се Гади и само чукна леко топката покрай Наумов – 2:0. Това беше 9-ото попадение за нападателя от началото на сезона.

В 77-ата минута Наумов записа още едно спасяване на сметката си, като не предприе излишни рискове и боксира тежкия далеч шут от пряк свободен удар на Борис Галчев. Това беше и последната по-интересна ситуация до финалния съдийски сигнал на Георги Давидов. В заключителните си минути срещата определено се доиграваше.

СЕПТЕМВРИ – ВЕРЕЯ 2:0

1:0 Мирослав Будинов 47'

2:0 Мартин Тошев 71'

Септември (4-2-3-1): Валентин Галев – Богомил Дяков /к/, Елтон дос Рейс, Васил Добрев, Иван Стоянов – Фабиано Алвеш (73' - Антони Иванов), Асен Чандъров – Крис Гади, Борис Галчев (83' - Станислав Маламов), Иван Тилев – Мирослав Будинов (68' - Мартин Тошев)

Старши треньор: Николай Митов

Верея (4-2-3-1): Даниел Наумов – Здравко Илиев /к/, Илия Мунин (52' - Стилиян Тенев), Пламен Тенев, Веселин Минев – Денислав Станчев (85' - Михаил Димитров), Юлис Ндонг – Савио Нсереко (84' - Атанас Панов), Симеон Мечев, Милен Танев – Венцислав Христов

Старши треньор: Благомир Митрев

Стадион: „Васил Левски” (София)