Верея сложи точка на мечтите на Пирин за място в Топ 6. Старозагорци надделяха с 2:0 на своя "Трейс Арена" и се укрепиха във втората осмица, завличайки със себе си в нея и "орлетата".

Валери Домовчийски преди почивката и Педро Еуженио след нея се разписаха за победата на Верея. А като цяло благоевградчани могат само да се радват, че не бяха разгромени, защото бяха крайно безидейни в предни позиции, а в защита бяха трагични и само вратарят им Благой Макенджиев ги спаси от повече попадения в мрежата.

Мачът започна с изненадващ натиск на гостите. Или по-точно, с игрово преимущество за тях. И логично именно за тях беше и първото положение в битката. То дойде след детински глупава грешка на Иван Бандаловски.

Бившият национал върна левашки една топка към вратаря си Пламен Колев, който беше крайно затруднен. Стражът опита да овладее с глава, но се наложи да играе с ръце и предизвика непряк свободен удар във вратарското си поле.

"Орлетата" обаче изиграха нескопосано тази ситуация, като заложиха на силни удари в обсега на защитниците, наредени пред голлинията и това хубаво положение за гол беше пропиляно.

Постепенно домакините изравниха играта и стигнаха до първото си чисто положение след 15 минути игра. Тогава Педро Еуженио намери зад защитата Валери Домовчийски и бившият играч на Левски стреля до гредата, но Благой Макенджиев изби.

Последваха равностойни минути, в които положенията липсваха. Двата тима заложиха на битката в средата на терена, а ударите към двете врати тотално липсваха. Или когато ги имаше, те бяха крайно неточни и въобще не затрудняваха вратарите.

Затова малко изненадващо се стигна и до гола за старозагорци в 36-та минута. След едно центриране от пряк свободен удар топката стигна до Иван Бандаловски, който намери Педро Еуженио в наказателното поле. Португалецът пусна успоредно на голлинията, а на далечната греда непокрит беше оставен Валери Домовчийски. И той необезпокояван вкара за 1:0.

Това се оказа и последното интересно положение до почивката. А след нея се стигна до това, че Пирин тръгна смело напред в търсене на изравняването, отваряйки шансове за Верея да организира контраатаки.

И само за четвърт час след подновяването на играта се стигна до три страхотни ситуации пред Макенджиев. В първата от тях непокритият Домовчийски с гърди стреля в аут на сантиметри от вратата.

В 51-та минута Елиаш с пас по конец изведе Педро Еуженио зад защитата и португалецът се озова очи в очи с Макенджиев. Ударът му обаче беше избит с вещина от стража на благоевградчани.

В 57-та минута беше направен най-големият пропуск в двубоя. Тогава Селим Керкар с един финт литна защитниците пред него и си извоюва да остане сам срещу Макенджиев. Но и той заложи на силата, заради което стражът с лекота изби удара му.

Страхотните контри на Верея продължиха, а за Пирин в тези минути нямаше нито едно чисто положение, въпреки влизането на ветерана Иван Цветков. В 66-та минута отново Селим Керкар се озова на хубава позиция за стрелба, но ударът му мина високо над вратата.

И тези страхотни контри на старозагорци нямаше как да не се увенчаят с попадение. Това се случи в 74-та минута, когато Керкар намери Елиаш на фланга, ветеранът намери през целия терен непокрития Педро Еуженио. Португалецът стреля, но Макенджиев изби. При добавката обаче беше безгрешен и направи 2:0.

В крайна сметка, в този неособено интересен и зрелищен мач повече положения и голове нямаше и така Верея стигна до победата. След този развой Пирин остана с 31 точки на осмата позиция и няма шанс да се докопа до Топ 6. Старозагорци са девети с 30 точки и чакат спокойно разделянето на шампионата в началото на април.

Верея: Пламен Колев, Здравко Илиев, Владимир Зафиров, Иван Бандаловски, Венцислав Бенгюзов, Самуел Инкоом, Селим Керкар, Елиаш, Педро Еуженио, Осман Балде, Валери Домовчийски;

Резерви: Георги Аргилашки, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Костадин Слаев, Илиян Йорданов, Янислав Иванов, Георги Андонов;

Пирин: Благой Макенджиев, Юлиан Попев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Александър Башлиев, Орлин Старокин, Антон Костадинов, Димитър Благов, Рос Дженкинс, Тони Тасев, Станислав Костов;

Резерви: Красимир Костов, Алешандре Ханс, Тодор Траянов, Кирил Грозданов, Костадин Ничев, Даниел Младенов, Иван Цветков.