Реал Мадрид претърпя изненадващо поражение при гостуването си на ЦСКА Москва от втория кръг на Група „G” на Шампионската лига. На стадион „Лужники“ действащият европейски клубен шампион загуби с минималното 0:1 след попадение на Никола Влашич във втората минута.

След като инкасираха ранното попадение „белите“ бяха по-активният тим на терена. Момчетата на Жулен Лопетеги владееха повече топката и създадоха повече положения, но така и не успяха да материализират нито едно от тях. На три пъти и гредите спираха мадридистите, като малшансът споходи Каземиро, Карим Бензема и Мариано Диас.

Междувременно московчани не успяха да завършат срещата в пълен състав, след като Игор Акинфеев бе изгонен с втори жълт картон секунди преди края.

Срещата започна по много неприятен начин за европейския клубен шампион. „Белите“ инкасираха попадение още във втората минута, след груба грешка в редиците им. Тони Кроос сбърка подаване, а топката бе открадната от Никола Влашич. Хърватинът пое някъде около дъгата на пеналта, навлезе на скорост, Рафаел Варан не успя да го блокира и така крилото на руснаците мушна топката в долния ляв ъгъл на Кейлор Навас – 1:0. Същевременно статистиката сочи, че това е най-бързото попадение в мрежата на Кралския клуб в турнира на богатите (след 65 секунди) от 2007 година насам. През март месец тогава Рой Макай от Байерн Мюнхен наказва „балета“ след едва 10 секунди.

Отърсили се от първоначалния шок, мадридчани организираха първата по-интересна атака в 24-ата минута. Начо скочи да засече чудесно центриране и отклони опасно с глава, но бранител блокира изстрела му.

Само 4 минути по-късно късметът се „усмихна“ на „армейците“. Каземиро шутира от средна дистанция, но нацели десния стълб.

В 37-ата минута Карим Бензема опита късмета си с удар около границата на пеналта, но прати топката малко над напречната греда.

Две минути след това Игор Акинфеев обра овациите, след като демонстрира котешки рефлекс. Опитният страж парира изстрел на Даниел Карвахал отблизо и така опази крехкия аванс на домакините.

Гредата спря за втори път момчетата на Жулен Лопетеги в 40-ата минута. Бензема отигра майсторски центриране в наказателното поле, но нацели напречната греда.

В 43-ата минута испанският гранд трябваше да прави принудителна смяна. Даниел Карвахал изпита болки, които не му позволиха да остане на терена, и така той отстъпи мястото си на Алваро Одриосола.

„Лос бланкос“ започнаха активно през втората част. Марко Асенсио застраши вратата на Акинфеев в 49-ата минута с удар от границата на наказателното поле, но стражът бе покрил ъгъла си и спаси.

Асенсио изтормози отбраната на „армейците“ 20 минути по-късно, когато опита изстрел от движение в пеналта, но прати топката встрани от вратата.

В 74-ата минута Тони Кроос пробва късмета си от границата на наказателното поле, но в аут.

Три минути по-късно домакините спретнаха добра атака, която завърши с изстрел на Яка Бийол. Навас обаче внимаваше и изби.

В 87-ата минута Лука Модрич засече отлично центриране, но не намери целта.

Три минути по-късно Реал удари и трета греда. Мариано отклони топката при едно центриране, но ударът му срещна десния стълб.

В добавеното време на срещата мадридчани имаха разкошна възможност да изравнят. При центриране отдясно Рафаел Варан не успя да засече да далечната греда и така топката излезе в аут. Именно след това положение стражът на московчани Игор Акинфеев бе изгонен. Той репликира остро рефера, който му вдигна два последователни жълти картона и му показа пътя към съблекалните. Така руският национал ще пропусне гостуването на „армейците“ на Рома.

Междувременно в другия мач от тази група, Рома постигна категорична победа с 5:0 над Виктория Пилзен. Хеттрик за успеха на италианския гранд реализира Един Джеко, а Ченгиз Юндер и Джъстин Клуиверт добавиха по едно попадение.

Бившият играч на Левски Роман Прохазка започна като титуляр и изкара пълни 90 минути.

„Вълците“ взеха ранен аванс. В 3-ата минута Един Джеко намери пространство пред себе си в наказателното поле и получил подаване от Александър Коларов, откривайки за 1:0.

Пилзен отвърна в 12-ата минута. Михаел Кръменчик достигна до една топка в пеналта, като стреля, но над вратата. В 20-ата минута гостите организираха нова добра атака. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Радим Резник засече с глава, но в аут.

В 29-ата минута късметът покри Виктория. Ченгиз Юндер отправи изстрел от средна дистанция, но топката се отби в напречната греда.

Домакините удвоиха аванса си пет минути преди края на редовното време на първата част.  Юндер намери отлично Един Джеко, който овладя малко пред вратарското поле и с прецизен удар направи 2:0, записвайки втори гол на сметката си.

В 44-ата минута преднината на Рома можеше да стане класическа, но Козачик изпъкна с майсторско спасяване след опасен шут на Алесандро Флоренци.

Търсеният трети гол от момчетата на Еузебио ди Франческо падна през втората част. В 64-ата минута Лоренцо Пелегрини пусна страхотно извеждащо подаване към Ченгиз  Юндер, който с удар по земя оформи 3:0.

В 70-ата минута Един Джеко опита удар от движение в наказателното поле, но Козачик парира шута.

Три минути след това „вълците“ покачиха на 4:0, а автор на попадението бе Джъстин Клуиверт.

Федерико Фасио вкара топката в мрежата на Виктория за пети път в мача в 84-ата минута, но попадение не бе зачетено заради маркирана засада.

Все пак пети гол падна и той бе дело на Джеко, който оформи хеттрик във втората минута на добавеното време – 5:0.

При все този развой на мачовете в групата, ЦСКА Москва излезе начело в класирането с 4 точки, следван от Реал Мадрид и Рома, които са с по три точки. Испанският гранд обаче е в по-предна позиция заради по-добрата си голова разлика. Виктория Пилзен е последен с 1 пункт.

В следващия кръг „лос бланкос" са домакини на Виктория Пилзен, а „вълците“ приемат ЦСКА Москва.