Италианският шампион Ювентус записа втори пореден успех в груповата фаза на Шампионската лига. Тимът на Масимилиано Алегри надигра аутсайдера в Група „Н" Йънг Бойс с 3:0 на своя „Алианц Стейдиъм“.

Нощта определено принадлежеше на плеймейкъра на Ювентус – Пауло Дибала, който се развихри с впечатляващ хеттрик. Аржентинецът реализира в 5-та, 33-та и 69-та минути. След трите си гола аржентинецът се превърна в четвъртия играч на „бианконерите“ с хеттрик в турнира на богатите след Филипо Индзаги (на два пъти), Алесандрио дел Пиеро и Артуро Видал, които са усещали тази тръпка по веднъж.

Така след победата над Валенсия с 2:0 на „Местая“ в първия си мач от турнира, Ювентус събра пълен актив от шест точки след две срещи в надпреварата, като оглави класирането в групата, преди изиграването на двубоя на Манчестър Юнайтед с Валенсия.

Голямата липса в срещата бе свързана с името на суперзвездата на италианския гранд Кристиано Роналдо, който изтърпя единия си мач наказание след червения картон срещу Валенсия. Така португалецът ще може да се върне в игра за двубоя срещу бившия си отбор Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“ на 23 октомври.

Иначе Юве започна отлично срещата и реши нещата още през първата част. В 5-та минута Леонардо Бонучи успя да изпрати почти 40-метров пас към наказателното поле на гостите. Там защитата на швейцарците не успя да изчисти топката, а Пауло Дибала я свали от въздуха вляво и разстреля Балмоос за 1:0.

В следващите десет минута Юве стигаше лесно до стрелкови позиции, като последователно Федерико Бернардески, Дибала и Хуан Куадрадо опитаха да намерят целта, но не бяха акуратни. В 34-та минута „Старата госпожа“ материализира силната си игра през първата част с нов гол.

Матюди стреля от над 25 метра фронтално на вратата на съперника. Стражът на Йънг Бойс не успя да улови силната топка, която се отби в гърдите му. При добавката най-ловък бе Паоло Дибала, който с прецизен удар размина Балмоос, увеличавайки аванса на своя тим - 2:0.

През втората част торинци продължиха да диктуват темпото в срещата. В 48-та минута Дибала можеха да вкара трети гол, но ударът му срещна гредата. Грешката бе поправена 20 минути по-късно, когато Дибала оползотвори хубав пас на Куадрадо отдясно на наказателното поле и на празна врата оформи своя хеттрик, както и крайния резултат в срещата - 3:0.

Йънг Бойс завърши срещата с 10 души, след като бранителят на тима Мохамед Али Камара получи втори жълт картон и десетина минути преди края на двубоя бе изгонен от игра.

Състави на двата отбора:

Ювентус: Войчек Шченсни, Андреа Бардзали, Леонардо Бонучи, Мехди Бенетия, Хуан Куадрадо, Миралем Пиянич (Сами Кедира 70‘), Блез Мтюиди (Емре Джан 46‘), Алекс Сандро, Федерико Бернардески, Пауло Дибала, Марио Манджукич (Моус Кийн 78‘)

Наставник: Масимилиано Алегри

Йънг Бойс: Давид Вон Баламоос, Торстен Шик, Мохамед Али Камара, Стив вод Берген, Лорис Бенито, Кристиан Фаснахт (Роджър Асале 71'), Джибрил Соу, Секоу Саного (Сандро Лаупер 46‘), Леонардо Бертоне, Миралем Сюлеймани (Николас Мауми 70'), Гилем Орау

Наставник: Херардо Сеоане