Олимпик Лион победи Волфсбург с 4:1 след продължения и спечели за трета поредна година и общо за рекорден пети път Шампионската лига по футбол за жени.

Редовното време завърши 0:0, а Перниле Хардер изведе германките напред в 93-ата минута след самостоятелна акция и удар от над 25 метра.

Три минути по-късно, обаче, Александра Поп получи втори жълт и червен картон след грубо нарушение срещу резервата Делфин Каскарино в половината на съперника и Волфсбург трябваше да доиграе мача с човек по-малко.

Французойките се възползваха отлично от числения превес и решиха всичко с четири бързи попадения.

Амандин Анри изравни в 98-ата минута, след като беше изведена в дясно в пеналта и стреля под гредата.

В следващата атака Южени Льо Сомер вкара отблизо след пас на Шанис ван де Санден от дясно, а четири минути по-късно Ван де Санден подаде и за гола на Ада Хегерберг. Камил Абили реши всичко в 116-ата минута след трета поредна асистенция на холандската си съотборничка и Олимпик Лион отново заслужи трофея.