Манчестър Юнайтед не успя да се върне на пътя на победите. „Червените дяволи“ записаха равенство 0:0 с Валенсия на „Олд Трафорд“ в среща от Група „Н“ в Шампионската лига. Така възпитаниците на Жозе Моуриньо са без успех вече в четири двубоя във всички турнири. Валенсия от своя страна бе по-активният отбор в срещата, но въпреки създадените чисти голови положения, не успя да се добере до попадение.

Първата част не се отличи с кой знае колко футболни достойнства. Най-любопитният момент дойде в 15-та минута след хубав пробив на Маркъс Рашфорд между няколко противникови играчи, след който англичанинът стреля от дистанция, но топката в крайна сметка излезе в аут.

Второто полувреме опрделено бе доста по-вълнуващо. В 49-та минута Гонсало Гедеш се озова на добра стрелкова позиция в наказателното поле на гостите, но шутът му премина в аут.

В 67-та минута дойде и най-чистото положение в полза на Валенсия. Кристиано Пичини центрира от десния фланг, където Миши Батшуай пое, обърна се добре и стреля, но и този път целта не бе намерена.

Четири минути по-късно Ромелу Лукаку успя да изнесе сам топката чак до наказателното поле на „прилепите“ и стреля, но този път последна преграда бе вратарят Норберто Нето, който изби в корнер.

В 88-та минута пред Лукаку се откри нов шанс за попадение, след подаване на Погба от корнер, но белгиеът стреля с глава в аут.

След победата на Ювентус над Йънг Бойс (3:0), „бианконерите“ оглавяват група „Н“ с актив от 6 пункта. Манчестър Юнайтед остава втори с 4 т., Валенсия вече е с 1 т. на 3-ото място, а Йънг Бойс е последен без точка.

Манчестър Юнайтед - Валенсия 0:0

Манчестър Юнайтед: Давид Де Хеа, Луис Антонио Валенсия, Крис Соулинг, Ерик Баи, Люк Шоу, Маруаин Фелайни, Неманя Матич, Пол Погба, Маркъс Рашфорд, Ромелу Лукаку, Алексис Санчес (Антони Марсиал 76‘)

Треньор: Жозе Моуриньо

Валенсия: Норберто Нето, Кристиано Пичини, Габриел Паулища, Езекиел Гарай, Хосе Гая, Франсис Коклен (Карло Солер 78‘), Дани Парехо, Жофри Кондогбия, Гонсало Гедеш (Денис Черишев 83‘), Миши Батшуай (Кевин Гаймеро 73‘) , Родриго Морено

Треньор: Марселино Гарсия Торал