Арсенал се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, където ще играе за първи път от 14 години. "Артилеристите" трябваше да наваксват пасив от 0:1 след първия мач срещу Порто в Португалия, а на "Емиратс" Леандро Тросар изравни общия резултат с гол малко преди почивката. През втората част не паднаха повече попадения и се стигна до продължения, в които също нямаше голове.

Така се стигна до дузпи, при които лондончани бяха безгрешни при четирите си изпълнения, докато "драконите" направиха два пропуска чрез Вендел и Галено.

По този начин страхотното представяне на Арсенал през сезона продължава, като тимът е лидер във Висшата лига десет кръга преди края, а сега ще чака да научи своя съперник в следващата фаза на Шампионска лига.