Халфът на Манчестър Юнайтед Пол Погба беше с огромна заслуга при успеха над Йънг Бойс с 3:0 в първия мач на тима за сезона в Шампионската лига.

Французинът откри резултата в 35-ата минута, а 9 минути по-късно реализира и дузпа. Крайното 3:0 в Берн оформи крилото Антони Марсиал в 66-ата минута.

Много любопитен обаче бе наказателният удар, който изпълни Погба. Преди да стреля към вратата на съперника, той направи цели 26 ситни крачки, а ударът му отне цели 9 секунди. Въпреки многото гласове в социалните мрежи, че дузпата трябва да бъде пребита, правилата казват друго. Според тях, ако играчът не спира движението си към топката, съдията няма основание да посочи повторно изпълнение. Да, Погба подходи към топката изключително бавно, но с всяка ситна крачка придвижваше тялото си напред, което е в рамките на правилника.

​Погба стреля на средна височина вляво от вратаря Давид вон Балмоос. Стражът докосна топката, но шутът бе изключително силен. Това е трета дузпа, която Погба бие през този сезон. Той вкара и на Лестър в откриващия кръг (2:1) във Висшата лига на "Олд Трафорд", но пропусна при успеха над Бърнли (2:0) в края на август.