Берое смаза Верея с 6:0 в мач от 16-ия кръг на Първа, който трудно може да бъде наречен дерби на Стара Загора, предвид жалкото състояние, в което се намират верейци.

Берое доминираше отчетливо в огромна част от времетраенето на двубоя и даже не успя да се възползва от всички грешки на съперника си за още по-убедителна победа.

Изненадващо Верея започна с две отлични голови възможности.

Още в 4-ата минута Милан Вушорович нахлу сам в наказателното поле на Берое, но се забави и Георги Ангелов успя да го блокира с шпагат.

В 7-ата Душан Перниш с мъка изби топката под гредата си, а това бе втората изгодна ситуация за Верея. Ндомбу Александър стреля с глава, а после Томаш Кошут се размина с топката и не можа да довкара.

В 15-ата минута обаче очакваното се случи. Камен Хаджиев отправи диагонален пас, Теофилос Курупис допусна грешка и нахлуващият на скорост Вандерсон Виана прехвърли вратаря Богомил Цинцарски за 1:0.

В 19-ата минута Мартин Камбуров бе в отлична позиция да вкара втори гол за Берое, но ударът му с глава се оказа неточен.

В 28-ата минута Цинцарски направи груба грешка, изпрати топката в крака на играч на Берое, вратарят на Берое имаше късмета топката да излезе в аут.

В 30-ата обаче Цинцарски се намеси отлично, за да спаси вратата си от второ похождение на топката.

Но натискът на Берое се засилваше от минута на минута, а Верея след доброто си начало се огъваше все повече и повече.

И в 41-ата минута се стигна до втори гол за Берое. Борислав Цонев нахлу в пеналта и подаде на Мартин Камбуров, който със страховита тупалка скъса мрежата на верейци с 212-ия си гол в елита.

Фрапантен пропуск направи Мартин Камбуров в 49-ата минута - сам срещу вратаря не можа да намери вратата на Верея и пропусна да направи 3:0.

Верея буквално рухна. В 54-ата минута нова невероятна грешка в защитата на Верея направи Милан Вушорович и Цонев нямаше никакъв проблем отново да вкара – 3:0.

В 58-ата минута Борислав Цонев направи нов гигантски пропуск, след като четирима от Верея се разминаха с топката.

Но в 61-ата минута Цонев нямаше как да сбърка, след като Меска нахлу до аутлинията и му подаде отблизо за четвъртия гол – 4:0.

В 80-ата минута Здравко Илиев можеше да вкара почетен гол за Верея, но Перниш успя да парира удара му.

Вушорович също имаше добър шанс да вкара за Верея, но стреля покрай вратата.

Но мачът като цяло се доиграваше.

Ала имаше време за още два гола в полза на Берое. Вкара отново Боби Цонев, записвайки хеттрик. А сетне вратарят Цинцарски се хвърли в краката му и го подкоси в пеналта.

От дузпата Мартин Камбуров вкара 213-си гол.

След крайното 6:0 беройци събраха 30 точки, заемайки четвъртото място, а Верея е последен с едва 4 пункта и без победа.

БЕРОЕ – ВЕРЕЯ 6:0

1:0 Вандерсон Виана 15, 2:0 Мартин Камбуров 41, 3:0 Борислав Цонев 54, 4:0 Борислав Цонев 61, 5:0 Борислав Цонев 87, 6:0 Мартин Камбуров 90+2-дузпа

БЕРОЕ: 12 Душан Перниш, 7 Мартин Райнов, 26 Камен Хаджиев, 11 Иван Бандаловски /64-Милен Желев/, 20 Матеус Леони, 25 Георги Ангелов, 21 Владимир Гаджев, 10 Борислав Цонев, 28 Рубен Бригидо, 77 Вандерсон Виана /43-Меска/, 9 Мартин Камбуров /Резерви: 23 Георги Аргилашки, 3 Милен Желев, 5 Меска, 6 Александър Цветков, 18 Алфредо Мартинс, 19 Александър Василев, 73 Иван Минчев/ Старши треньор – Александър Томаш.

ВЕРЕЯ: 22 Богомил Цинцарски, 21 Здравко Илиев, 15 Денис Василиев, 5 Томаш Кошут /71-Иво Иванов/, 3 Теофилос Курупис, 7 Симеон Мечев, 28 Ндомбу Александър, 16 Билел Малек /60-Станислав Маламов/, 4 Годердзи Мачадзе, 77 Дино Мартинович /79-Бедри Рюстемов/, 11 Милан Вушорович /Резерви: 27 Георги Георгиев, 17 Андреи Киофу, 32 Бедри Рюстемов, 8 Денислав Станчев, 33 Емил Йоргенсен, 6 Иво Иванов, 9 Станислав Маламов/ Старши треньор – Небойша Миличич

Треньорът на Верея: След първия гол загубихме самочувствие

Борислав Цонев: Във всеки мач искам повече и повече

Томаш: Очевадно е, че сме по-класни, имам забележки

Мечев: Чужденците във Верея не отговарят на класата на Първа лига