Ботев Враца премаза Верея с 6:1 в протоколен мач от Група А на Втората осмица на Група на Първа лига. Момчетата на Сашо Ангелов вкараха 4 пъти - чрез два гола на Мирослав Будинов (7', 34'), Валери Домовчийски (20') и Милан Вушорович 32') през първата част и два пъти през втората - чрез Антон Огнянов (71') и Симеон Мечев (79').

В предпоследната минута на редовното време Верея получи дузпа, която бе реализираха от Станислав Маламов (89'). Това обаче бе крайно недостатъчно за тима на Иван Вутов за нещо повече от почетна загуба в поредния тежък мач.

Двата тима запазват позициите си в групата. Ботев Враца завършва втори (45 т.), докато Верея е последен (6 т.) и ще играе плейофи за оставане в елита. Тимът на Сашо Ангелов ще се изправи срещу лидера в Група Б - за първата позиция се борят Локомотив Пд (38 т.) и Славия (36 т.).

.............................................

1:6 Станислав Маламов 89'

Срещата мина изцяло под диктата на гостите. След начален натиск Ботев Враца стигна до гол. Акция отляво на гостите позволи на Петър Атанасов да центрира меко към вратарското поле, където Мирослав Будинов надскочи всички бранители на съперника и вкара с глава.

В 20-ата минута ново силно нападение на гостите по фланга - този път отдясно, където топката стигна до Едгар Тур. Той пусна пас по земя към близка греда, откъдето Валери Домовчийски чукна над Кристиян Кацарев за втория гол на врачани.

В 27-ата минута шут на Симеон Мечев бе отразен от Кацарев в корнер. След него не последва нищо опасно за вратата на старозагорци. В 32-ата минута Верея стигна до трети гол. Будинов комбинира с Вушорович, който се появи сам срещу вратаря и стреля по диагонал. С помощта на десния страничен стълб топката влезе във вратата на Верея.

Две минути след това врачани стигнаха до четвърти гол. Сега комбинация между Едгар Тур и Будинов изведе втория на стрелкова позиция, а той не сгреши за поредния гол на своите във вратата на Верея.

Три минути след началото на втората част гостите вкараха нов гол, но той не бе зачетен. Антон Огнянов стреля над излезлия напред Кацарев. Топката обаче не влезе във вратата, а трябваше да бъде допълнена от Милан Вушорович, който допълни. Последният обаче бе в положение на засада.

Петият гол за Ботев Враца вкара пето попадение. В 71-ата минута Милан Вушорович намери пролука в защитата на Верея, пращайки топката към Антон Огнянов. Влезлият като резерва крило не сгреши и от десетина метра вкара за пети път топката във вратата на врачани.

8 минути след това дойде и мигът на най-красивия момент в срещата. Неспасяем снаряд по диагонал от над 25 метра на Симеон Мечев матира Кацарев за шести път.

180 секунди преди края Верея стигна до своя почетен гол. Съдията посочи дузпа, след като стражът Коантар спъна откъсващия се Божидар Христов и съдията без да се замисли посочи бялата точка. Зад топката застана Станислав Маламов, който оформи крайното 1:6.

Състави на двата отбора:

Верея: Кристиян Кацарев, Веселин Весков, Иво Иванов, Габриел Желязков, Теофилос Коуроупис (Мидат Галбаев 41'), Бранислав Василиевич, Пламен Стоянов, Станислав Маламов, Велин Желязков, Денислав Станчев, Божидар Христов

Резерви: Цветомир Нейков, Емилиян Куреков, Мидат Галбаев, Стелиян Колев, Стилиян Тенев, Хрвоие Ризванович, Бедри Рюстемов

Главен Треньор: Иван Вутов

Ботев Враца: Юго  Стефан Коантар, Андреас Васев, Валери Домовчийски, Даниел Гаджев, Едгар Тур, Ивайло Михайлов, Мартин Кавдански, Милан Вушорович, Мирослав Будинов, Петър Атанасов, Симеон Мечев

Резерви: Христо Митов, Антон Огнянов, Георги Вълчев, Денис Русинов, Валентин Томов, Ивайло Тодоров

Главен Треньор: Стойчо Драмов