Отборът на Верея измъкна точка при домакинството си на Витоша Бистрица от 20-ия кръг на Първа лига, който е закриващ програмата за есенния дял от шампионата ни. Битката на „Трейс Арена“ завърши при 1:1, след като „бистришките тигри“ поведоха в 36-ата минута чрез Ивайло Лазаров и бяха напред в резултата до 83-ата минута, когато Валери Домовчийски изравни. Освен това, бистричани можеха да убият интригата с второ попадение само две минути след като бяха открили. Румен Гьонов отправи чудесен удар от въздуха, който обаче разтресе напречната греда.

Така съставът, воден от Костадин Ангелов продължи без успех в елита от началото на кампанията, но точката все пак бе историческа. Тя е първа при гостуване на новака. В класирането Верея заема шестото място с 31 точки, а Витоша е на дъното с 5.

Срещата започна сравнително спокойно, а в 21-ата минута Селим Керкар пробва късмета си, но изстрелът му мина покрай вратата.

В 33-ата минута гостите откриха резултата. След едно продължително разиграване в половината на Верея, Михаил Петров пусна наляво към Ивайло Лазаров, който с мощен изстрел с левия крак от над 20 метра, насочи топката в долния ляв ъгъл на Пламен Колев за 1:0. Това бе втори гол от началото на сезона за играча на състава от Бистрица.

Попадението даде импулс в играта на „бистришките тигри“, които можеха да удвоят в 38-ата минута. Григор Долапчиев пусна надясно към Михаил Петров, който центрира прецизно в пеналта. Румен Гьонов бе оставен непокрит и от въздуха засече, но разтресе напречната греда.

Мометата на Илиан Илиев опитаха да отговорят в 44-ата минута, когато Валеври Домовчийски отправи удар, който мина покрай вратата.

Верея потърси изравняване през второто полувреме, като домакините се задържаха по-трайно в половината на съперника. В 59-ата минута Мехди Фенуш се полакоми да завърши сам в една ситуация, вместо да комбинира, а това се оказа грешен ход. Ъгълът бе малък и топката излезе в аут.

Домакините имаха претенции за дузпа в 62-ата минута. Селим Бен Джемия центрира отляво към появилия се като резерва Исмаил Иса. Кристиян Узунов се втурна да блокира нападателя на старозагорци при близката греда, а момчетата на Илиан Илиев претендираха за 11-метров наказателен удар, тъй като топката рикошира в ръката на бранителя на гостите. Реферът прецени, че няма основания да посочи бялата точка и даде знак играта да продължи.

В 68-ата минута Сюлеймани центрира отляво, Георги Андонов свали за Валери Домовчийски, който шутира. Йордан Върбанов обаче застана на пътя на топката и така пресече опасността.

Нова добра възможност се разкри пред заралии в 73-ата минута. Милен Танев центрира от корнер отляво на вратата на Витоша. След центрирането топката стигна до Сюлеймани, който отправи хубав изстрел, но Михаил Иванов се хвърли в долния си десен ъгъл и изби. Исмаил Иса не успя да направи добавка.

Предпоставки за контраатака на Витоша възникнаха в 81-ата минута. Даниел Пеев си поведе добре отляво, центрира, но Сюлеймани бе на точното място и изби напред.

Така търсеното попадение от възпитаниците на Илиан Илиев дойде в 83-ата минута. След центриране отдясно, топката стигна до Селим Бен Джемия, който чакаше по левия фланг. Той прати топката към близката греда, където Михаил Иванов изби лошо, право във Валери Домовчийски. Нападателят заби топката в мрежата за 1:1.

Състави:

Верея: Пламен Колев, Здравко Илиев, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемиа, Хюсеин Слюлеймани, Меди Фенуш (68' Милен Танев), Петър Витанов (80' Илиян Йрданов), Селим Керкар (58' Исмаил Иса), Георги Андонов, Венцислав Бенгюзов, Валери Домовчийски

Витоша: Михаил Иванов, Йордан Върбанов, Кристиан Узунов, Кристиян Кочилов, Румен Гьонов, Михаил Петров (78' Стефан Христов), Петко Цанков, Николай Христозов, Григор Долапчиев (66' Четин Садула), Даниел Пеев (87' Георги Амзим), Ивайло Лазаров.