След драматичната загуба от Берое в дербито на Тракия, за Ботев предстои ново старозагорско препятствие. За втори път в рамките на 4 дни момчетата на Николай Киров гостуват в Стара Загора, но този път на Верея. Сега треньорът на „канарчетата“ ще се надява на по-добра развръзка, а и на по-солидни финални 10 минути от своя отбор.

Ботев се кани да нанесе 6-а поредна загуба на Верея

Късният победен гол на Борислав Цонев от Берое във вратата на Ботев означава, че от началото на сезона пловдивчани са допуснали цели осем гола в последните 10 минути на своите мачове. В следствие на това Ботев е загубил 7 точки.

Във Верея знаят, че тази година загубиха и двата си мача срещу този съперник в шампионата, а „лъвовете“ още болезнено си спомнят срещата през март, когато Венци Христов даде аванс от два гола, но в крайна сметка неговият тим отстъпи с 2:4.

От началото на календарната година Верея загуби седем от деветте си срещи. При поражението от ЦСКА с 1:5 Мохамед Шемлал прекъсна головата суша на Верея, продължила 425 минути.

Какви обаче са другите любопитни факти преди мача, вижте в прикаченото видео!