Левски победи Верея с 2:0 като гост и с това си осигури решителен мач за участие в Лига Европа.

Той ще бъде в четвъртък от 20 ч., на стадион „Георги Аспарухов“ срещу седмия Черно море.

В последния кръг „сините“ си осигуриха третото място в класирането с 64 точки, а Верея е шести с 36.

Верея дълго се съпротивлява, но в крайна сметка и отличните изяви на вратаря на домакините Даниел Наумов не стигнаха, за да запазят старозагорци вратата си суха. Паулиньо го разпечата на два пъти през второто полувреме. Бразилецът събра 8 попадения на сметката си и не можа да застигне Давид Яблонски /с девет/. Така чехът се превърна в първия защитник в историята на Левски, станал голмайстор на отбора, поне в рамките на 36-те кръга.

Но на Левски все още предстои един мач през сезона и това може да се промени...

Верея - Левски 0:2

Паулиньо откри в полза на Левски след индивидуален пробив и удар по диагонала в 59-ата минута.

В 70-ата минута с чудесен удар Паулиньо добави и втори гол за софиянци.

Първата опасност пред вратата на Верея дойде във 2-ата минута. Ривалдиньо отправи прострелен пас, Панайотов засече топката от малък ъгъл, но в аут.

В 20-ата минута Прохазка получи от Ривалдиньо, преодоля вратаря, но си затвори ъгъла, а при центрирането не намери никого от Левски.

В 23-ата минута Прохазка намери напречната греда на вратата на Верея след удар от въздуха.

В 35-ата минута  Прохазка насочи топката с глава под гредата на вратата на Верея, но Даниел Наумов изби в корнер.

При следващата атака на Левски Панайотов и Вутов последователно бяха надиграни от чудесния до този момент вратар Даниел Наумов, който парира и двата удара.

В 43-ата минута нова добра атака за Левски завърши с удар отблизо на Ривалдиньо, но Наумов отново се намеси успешно.

В 44-ата минута добра топка бе отправена към Денислав Станчев, но Ивайло Найденов бе на място и парира играча на Верея.

Но полувремето завърши без голове.

В 53-ата минута Антонио Вутов изпрати

В 59-ата минута Наумов най-накрая капитулира. Паулиньо проби отляво и стреля оттам след финтира. Левски материализира натиска си и поведе с 1:0.

В 70-ата минута отново Паулиньо бе точен, с хубав удар в ъгъла на вратата на Верея за 0:2.

В 85-ата минута и Обертан отправи опасен удар, но покрай вратата.

В последната минута Костадин Слаев разтресе напречната греда на вратата на Левски, но 18-годишният страж на „сините“ Петър Иванов запази вратата си „суха“ в дебютния си мач.

Левски спечели с 2:0 и ще играе за място в Лига Европа срещу Черно море в четвъртък.

Роси: Страхът не печели мачове