Изненадата, направо сензацията на 18-ия кръг стана факт в Стара Загора. Пълният с проблеми, отсъствия заради контузии и наказания Верея покоси шампиона Лудогорец с 2:1!

Героичният в този двубой тим на Верея бе с доста променен състав, докато според вижданията си за мача Димитър Димитров-Херо е извадил на терена най-доброто.

Лудогорец все пак е лидер с 42 точки, а Верея излезе пети с 29.

Херо: Има съдийска тенденция срещу Лудогорец

Мачът започна динамично, с две опасности пред вратата на Верея, пропуснати от Кешеру и Вандерсон. Верея отвърна с контра на Фенуш, чийто удар бе отразен от вратаря Броун.

В 10-ата минута при опасен пряк свободен удар за Лудогорец вратарят на Верея спаси удара на Клаудиу Кешеру.

В 12-ата обаче Верея поведе изненадващо. Здравко Илиев ;ентрира по трева отдясно, а Исмаил Иса засече топката във вратата за 1:0.

Две минути след това Пластун намери с глава напречната греда на вратата на старозагорци.

Играчът на мача Керкар: Удоволствие е да биеш Лудогорец

В 25-ата минута Лудогорец изравни с много красив удар от воле на Козмин Моци – 1:1. Вандерсон центрира от фаул, Анисе върна с глава към румънеца и той вкара с шута си от въздуха.

Три минути след това Лудогорец можеше да излезе напред в резултата. Бен Джемия загуби топката от Лукоки, който подаде към Вандерсон, а той дълго си наглася топката, за да я изпрати в аут.

В 37-ата минута при бърза атака на Лудогорец чрез Лукоки, решителна намеса на Здравко Илиев при паса към Анисе предотврати опасността.

Последва разбъркване в пеналта на старозагорци, топката срешна първо тялото, а после и ръката на защитник на Верея – дузпа нямаше как да се даде в тази ситуация.

И втората част започна с натиск за Лудогорец. Вратарят на Верея Пламен Колев отрази шут на Вандерсон в 49-ата минута.

В следващата минута обаче далечен удар на Петър Витанов изпрати топката малко встрани от вратата на Лудогорец.

Героят на вратата за Верея посвети успеха на най-близките

В 59-ата минута стълкновение между Илия Мунин и Клаудиу Кешеру бе оценено от рефера Неделчо Гаджалов в редата на нещата и дузпа за Лудогорец не последва, въпреки претенциите на румънеца за такава.

Шампионите доминираха, но Верея се държеше упорито. В 70-минута удар с глава на Пластун бе отразен под гредата от вратаря на Верея Пламен Колев.

Но Верея използваше всяка възможност, за да опита контри. Невинаги успяваше, но в 73-ата минута преди Домовчийски се откри чудесен шанс, он от няколко метра не успя да порази вратата на разградчани.

После Пластун нанесе нов удар с глава, този път покрай гредата.

В 83-ата минута Верея покоси шампиона с втори гол. Преди него старозагорци на три пъти си подаваха топката, вратарят Броун я отби в краката на Селим Керкар и той изригна – 2:1 в 83-ата минута.

И сензацията стана факт, след като в края резервният по принцип вратар на Верея Пламен Колев направи няколко невероятни намеси - 2:1 за Верея.

Илиев: Нямам рецепта, до 10 декември трябва да има яснота за Верея

ВЕРЕЯ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

1:0 Исмаил Иса 12, 1:1 Козмин Моци 24, 2:1 Селим Керкар 83

ВЕРЕЯ: 1 Пламен Колев, 21 Здравко Илиев, 5 Илия Мунин, 4 Селим бен Джемия, 15 Костадин Слаев, 16 Петър Витанов, 20 Венцислав Бенгюзов, 10 Елиаш /65-Милен Танев/, 9 Меди Фенуш, 26 Селим Керкар, 29 Исмаил Иса /71-Валери Домовчийски/ /Резерви: 96 Георги Ставрев, 14 Атанас Панов, 17 Валери Домовчийски, 6 Иво Иванов, 77 Милен Танев, 18 Янислав Иванов, 11 Илиян Йорданов/ Старши треньор - Илиан Илиев

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Хорхе Броун, 6 Натанаел, 30 Козмин Моци, 32 Игор Пластун, 12 Абел Анисе, 10 Густаво Кампаняро, 44 Яцек Горалски /63-Светослав Дяков/, 88 Вандерсон, 92 Джоди Лукоки, 28 Клаудиу Кешеру /Резерви: 33 Ренан, 19 Александър Василев, 8 Лукас Саша, 5 Георги Терзиев, 18 Светослав Дяков, 37 Жоао Пауло, 11 Жуниор Кишада/ Старши треньор - Димитър Димитров.