Отборът на Верея допусна домакинска загуба от Септември с 0:1 в двубой то 13-ия кръг на Първа професионална лига. Успехът е втори пореден за Септември след като тимът надви Витоша със същия резултат в предишния кръг. Воденият от Николай Митов състав натрупа 13 точки, колкото има 10-ият Пирин.

Отборът на Верея пък допусна второ поредно поражение след като падна от Ботев в миналия кръг. Верея остава с 20 точки в актива си на 5-то място във временното класиране, с една по-малко от четвъртия Ботев.

Единственият гол в двубоя в Стара Загора отбеляза Крис Гади в 62-ата минута. Именно Гади спечели приза за Играч на мача в анкетата на GONG.BG.

Двата състава удариха и по една греда в срещата, като за Верея възможността бе в добавеното време на мача, но домакините така и не успяха да изравнят.

Верея - Септември

източник: LAP.bg

Милен Танев от Верея опита удар в 14-ата минута, но прати топката високо над вратата на гостите. Две минути по-късно след корнер за Септември Галчев прати топката към далечната греда, а Аргилашки изби топката.

При нова атака за Септември в 22-ата минута Крис Кади напредна, оказа се между двама от Верея малко пред наказателното поле и се строполи на терена, но игнал от рефера Станислав Тодоров нямаше.

Верея стигна до добра възможност в 27-ата минута. Меди Фенуш проби, но Милен Танев пропусна от билзко разстояние. В 36-ата гостите на свой ред пропуснаха да открия. Мартин Тошев удари греда след центриране на Борис Галчев. Тошев засече с глава, но не успя да реализира.

Минута по-късно, в 37-ата, при атака за Верея Милен Танев бе спрян от Иван Стоянов.

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ МИНУТА ПО МИНУТА

Гостите организираха добра атака в 52-ата минута като Крис Гади пусна отлично в наказателното поле, но Мартин Тошев не успя да засече.

Моментът за Септември дойде в 62-ата минута. Крис Гади бе изведен сам срещу Георги Аргилашки от Мартин Тошев и преодоля вратаря за 1:0 за гостите.

Удар от дистанция на Венцислав Бенгюзов към вратата на Септември в 66-ата минута бе неточен.

Георги Андонов пък стреля от пряк свободен удар в 72-ата минута, но топката се отби от стената и премина над вратата.

Меди Фенуш пропусна пред вратата на Септември в 81-ата минута. Янко Георгиев спаси, а после и Мирослав Енчев пропусна. Поседният шанс за Верея бе във втората минута на добавеното време.  Георги Андонов стреля опасно с греда, но топката се отби от гредата и резултатът остана 1:0 за Септември.

Стартовите състави:

Верея: Георги Аргилашки, Мирослав Енчев, Елиаш, Селим Бен Джемиа, Юсеин Сюлеймани, Венцислав Бенгюзов, Петър Витанов, Милен Танев, Меди Фенуш, Георги Андонов, Валери Домовчийски

Септември: Янко Георгиев, Борис Галчев, Васил Добрев, Владислав Рочанов, Георги Стоичков, Елтън Дос Рейс, Иван Стоянов, Крис Гади, Мартин Тошев, Румен Трифонов, Янко Сандански