Бившият футболен съдия Александър Костадинов внесе яснота около ситуацията с отсъдената дузпа по време на мача между Верея и Ботев Пд.

При 0:0 през първото полувреме реферът Николай Йорданов отсъди 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Денис Василев. Александър Костадинов, който е гост в студиото на полувремето в DIEMA SPORT, заяви, че решението на неговия колега е правилно.

Отборът на Ботев Пд поведе в резултата срещу Верея с 1:0 в 24-ата минута на мач от 10-ия кръг на Първа лига. Попадението дойде от дузпа, изпълнена точно от Тодор Неделев.

Малко преди това Антонио Вутов стреля, топката срещна ръката на Денис Василиев и съдията Николай Йорданов свири наказателен удар и показа жълт картон на играча на Верея.