Верея отново не успя да постигна първата си победа в първенството, завършвайки с 1:1 с гостуващия Дунав. Така и при новите си собственици – компания от Източна Европа, старозагорци пак не съумяха да счупят нулата в графата „победи“ и останаха последни с 3 точки. Русенци пък са 12-и в подреждането със 7 пункта.

Всъщност последната шампионатна победа за старозагорци датира чак от 8 март /199 дни/ – 1:0 в София срещу Славия.

На треньорския пост във Верея пък се завърна след само седмица отсъствие Небойша Лекич, на мястото на Людмил Киров. Лекич е изборът на новите спонсори и шефове на клуба за треньор.

Първият удар в мача бе в 4-ата минута. След добра атака на Дунав последва удар на Балджийски, но топката премина покрай вратата на Верея.

Но Верея удар пръв в мача. Милан Вушорович напредна, надбяга Васев и вкара топката във вратата на русенци за 1:0 в 11-ата минута.

Дунав бе на път да отвърне скоропостижно. След удара на Коконов топката обаче намери гредата на вратата на Верея.

Русенци се постараха да реагират на неприятния развой и да неутрализират ранния гол във вратата си. Бяха по-активният отбор на терена, но им липсваше точност при завършека на атаките.

В 38-ата минута при продължителна атака на русенци Бранимир Костадинов не успя да намери свой съотборник, за да се стигне до удар.

Така полувремето приключи с преднина от един гол за домакините, въпреки че привидно гостите водеха играта.

В 50-ата минута удар на Бранимир Костадинов изпрати топката встрани от вратата на Верея.

В 55-ата след удар на Станоев видяхме поредната добра намеса на вратаря на Верея Георги Георгиев. Последва корнер и нова добра намеса на вратаря на Верея, който при удара на Мартин Ковачев спаси вратата на старозагорци.

Сетне защитникът на Дунав Георги Динков направи груба грешка, от която Антон Огнянов не успя да се възползва.

В 81-ата минута Антон Огнянов за пореден път нахлу опасно, този път отляво, но под ъгъл, и Станислав Антонов парира удара му.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Мартин Ковачев с удар по земята порази вратата на Верея и изравни резултата – 1:1.

В края на двубоя русенци отново бяха по-настъпателният тим, но до края не съумяха да изтръгнат и трите точки.

ВЕРЕЯ - ДУНАВ 1:1

1:0 Милан Вушорович 11, 1:1 Мартин Ковачев 86

ВЕРЕЯ: 27 Георги Георгиев,33 Емил Йоргенсен, 6 Иво Иванов, 3 Теофилос Курупис, 8 Денислав Станчев, 16 Билел Малек /84-Здравко Илиев/, 10 Антон Огнянов, 88 Майкъл Тевия, 24 Сейдина Диара, 11 Милан Вушорович, 15 Денис Василиев /Резерви: 22 Богомил Цинцарски, 21 Здравко Илиев, 30 Стефан Аличков, 9 Станислав Маламов, 17 Андреи Киофу, 18 Ангел Максимов/  Старши треньор - Небойша Лекич

ДУНАВ: 86 Станислав Антонов, 14 Божидар Васев, 16 Мартин Ковачев, 5 Георги Динков, 4 Петър Патев, 31 Красимир Станоев, 17 Иван Коконов /66-Даниел Пехливанов/, 25 Борислав Балджийски, 77 Бранимир Костадинов /54-Ахмед Ахмедов/, 98 Светослав Ковачев, 24 Мухамаду Ндиайе /Резерви: 12 Филип Димитров, 9 Ахмед Ахмедов, 8 Ахмед бен Еша, 94 Глаусио Силва, 11 Даниел Пехливанов, 99 Дерик Менса, 83 Христо Попадийн/ Старши треньор - Цветомир Младенов

Цветомир Младенов: Който и да е треньор, футболистите сами трябва да си помогнат