Верея загуби от ЦСКА с 0:2 в мач от първата шестица от 34-ия кръг на Първата шестица.

Старозагорци сериозно поизмъчиха „червените“ през първото полувреме, когато домакините пропуснаха и някои много изгодни ситуации.

През второто обаче ЦСКА натисна и стигна до победата с головете на Александър Барт и Роланд Алберг.

Този мач по никакъв начин не може да промени позициите и класирането на тези два отбора. ЦСКА е твърдо втори със 75 точки два кръга преди края. Верея пък е бетонен шести с 36 пункта.

„Червените“ във вторник срещат в петото пролетно дерби отбора на Левски в мач само за престиж, а в края на идната седмица шампионатът ни приключва.

Първото положение бе пред вратата на гостите от София. Коварен удар отправи Антон Огнянов в 5-ата минута, но топката премина над вратата на ЦСКА.

В 12-ата минута вратарят на Верея Цинцарски спаси опасен удар с глава на Хеан Бланко , като отби топката в напречната греда.

В 17-ата минута Верея пропусна много чист шанс за гол. Денислав Станчев бе париран от Черниаускас.

В 32-ата минута Домовчийски отново затрудни максимално Черниаускас. Сетне и гредата бе добър помощник на вратаря на ЦСКА след удар на Денислав Станчев.

Изобщо старозагорци стояха много добре на терена и определено в началния половин час от него затрудниха сериозно реномирания си съперник.

В 36-ата минута  Антон Огнянов стреля от фаул, а Черниаускас бе затруднен и с мъка изби в корнер.

В 43-ата минута Станислав Манолев удари с лакът по брадичката Сюлеймани, съдията Георги Давидов даде само жълт картон на футболиста на ЦСКА, а спокойно можеше за му вдигне и червен.

Полувремето завърши без голове, а сякаш затова повече трябваше да съжалява Верея.

В 58-ата минута Стойчо Атанасов и Станислав Манолев взаимодействаха чудесно отдясно. Манолев стреля от средна дистанция и намери страничния стълб на вратата на Верея.

ЦСКА натисна и логично стигна до гол в 64-ата минута. След центриране от корнер Александър Барт с глава отклони към вратата на Верея за 0:1.

Веднага след това и Раул Лое затрудни вратаря Цинцарски, но този път той се справи.

В 82-ата минута Шемлал отблизо бе съвсем близо до гола за Верея, но Черниаускас спаси.

Така ЦСКА стигна до победа с 2:0 над Верея, но не и без усилия.

Христо Янев: Искаме да зарадваме феновете ни с победа над Левски

Стоян Колев: Грешката на Цинцарски? Това е младостта

Барт: Имахме късмет, че Верея не ни вкара през първата част

ВЕРЕЯ - ЦСКА 0:2

0:1 Александър Барт 64, 0:2 Роланд Алберт 74

ВЕРЕЯ: 12 Богомил Цинцарски, 6 Иво Иванов, 4 Пламен Тенев, 5 Илия Мунин, 26 Хюсеин Сюлеймани, 18 Георги Вълчев, 87 Симеон Мечев, 11 Илиян Йорданов, 33 Денислав Станчев, 8 Антон Огнянов, 17 Валери Домовчийски/Резерви: 1 Пламен Колев, 16 Мохамед Шемлал, 10 Елиаш, 15 Костадин Слаев, 77 Милен Танев, 29 Атанас Панов/ Старши треньор - Елиаш

ЦСКА: 30 Витаускас Черниаускас, 2 Стойчо Атанасов, 3 Жеферсон, 4 Божидар Чорбаджийски, 7 Хеан Бланко /46-Тиаго Родригес/, 8 Едвин Джеси, 10 Роланд Алберг, 11 Станислав Манолев, 16 Раул Лое, 25 Александър Барт, 26 Валентин Антов /Резерви: 1 Слави Петров, 5 Николай Бодуров, 6 Рубен Пинто, 17 Енрике Рафаел, 18 Александър Георгиев, 19 Кирил Десподов, 20 Тиаго Родригес/ Старши треньор - Христо Янев