Ботев Вр изпусна Верея в Стара Загора и стигна само до 2:2. Двата тима подновиха клубния футбол у нас, откривайки 12-ия кръг в Първа лига.

Врачани водеха с два гола на почивката, но след нея и най-вече в третата добавена минута изковаха частичния обрат до 2:2.

Ботев Враца остана на 11-ото място с 12 точки преди останалите срещи в кръга, а Верея продължава да крета последен с четири и без победа.

По-активното начало на мача от страна врачани относително бързо даде резултат.

В 15-ата минута вратарят на домакините Цинцарски излезе необмислено напред, врачани организираха добре атаката си чрез Петър Атанасов и после след центрирането на Юлиян Ненов Валери Божинов откри с глава – 0:1.  Цинцарски определено изби топката зад голлинията.

Верея - Ботев Вр 2:2

източник: LAP.bg, Марин Бонев

Само 5 минути по-късно Ботев Враца вкара и втори гол. След корнер топката бе избита и попадна у Емил Стоев, който с безпощаден удар намери вратата на Верея – 0:2. Топката се удари от напречната греда и тупна зад голлинията.

Веднага Ботев можеше да вкара и трети, а сетне Антон Огнянов създаде първата добра възможност и пред другата врата.

В 35-ата минута станахме свидетели на спорна ситуация.   Антон Огнянов напредна и прати топката във вратата на Ботев. Преди това обаче страничният съдия развя флага си за засада, но решението му бе доста дискусионно.

В 37-ата минута врачани бяха близо до третия си гол. Андреас Васев центрира и Юлиян Ненов засече топката с глава. Ударът му я изпрати красиво, но малко неточно до гредата на старозагорската врата.

Верейци показаха някакво съживяване в края на първата част, носъвсем недостатъчно и Ботев Вр се оттегли с два гола преднина на почивката.

Това съживяване продължи и след нея.

В 49-ата минута топката достигна с малко късмет до Здравко Илиев, но ударът на резервата на Верея бе неточен.

В 52-ата минута хубав индивидуален пробив на гърка Курупис и точен изстрел върна Верея в мача – 1:2.

В 63-ата минута Билел Малек отправи много силен изстрел, а Костов и гредата с дружни усилия спасиха врачанската врата от гол.

Скоро след това Валери Божинов се възползва от грешка на защитата на Верея, отне топката, но не можа да я застигне и да отбележи.

В 74-ата минута Рюстемов се поколеба какво да направи и пропусна да завърши много добра старозагорска атака.

В 79-ата Спас Георгиев напредна отдясно по крилото и намери на чиста позиция Петър Атанасов, той обаче не успя да отправи удар.  Последва и още една опасна контра за гостите и отново без успех в завършващата фаза.

Верея не се бе отказал да търси нещо от този мач, но пък се изложи същевременно на острите контри на Ботев.

В  третата добавена минута обаче след центриране на Здравко Илиев топката попадна на далечната греда у Антон Огнянов, който от въздуха изравни - 2:2.

ВЕРЕЯ - БОТЕВ ВР 2:2

0:1 Валери Божинов 15, 0:2 Емил Стоев 20, 1:2 Теофилос Курупис 52, 2:2 Антон Огнянов 90+3

ВЕРЕЯ: 22 Богомил Цинцарски, 4 Годердзи Мачадзе, 3 Теофилос Курупис, 15 Денис Василиев, 33 Емил Йоргенсен, 16 Билел Малек, 24 Сейдина Диара, 8 Денислав Станчев /46-Здравко Илиев/, 9 Станислав Маламов /71-Бедри Рюстемов/, 10 Антон Огнянов, 11 Милан Вушорович /Резерви: 27 Георги Георгиев, 17 Андрей Киофу, 32 Бедри Рюстемов, 21 Здравко Илиев, 30 Стефан Аличков, 6 Иво Иванов, 7 Симеон Мечев/ Старши треньор - Небойша Миличич

БОТЕВ ВР: 33 Красимир Костов, 11 Андреас Васев, 58 Атанас Фиданин, 37 Венцислав Керчев, 6 Даниел Гаджев, 71 Емил Стоев /67-Ивайло Михайлов/, 88 Йордан Апостолов, 26 Мариян Иванов, 10 Петър Атанасов, 94 Юлиан Ненов /58-Спас Георгиев/, 86 Валери Божинов /80-Валери Домовчийски/ /Резерви: 1 Христо Митов, 30 Валери Домовчийски, 14 Даниел Генов, 19 Ивайло Михайлов, 18 Илия Миланов,  20 Костадин Гаджалов, 17 Спас Георгиев/ Старши треньор - Сашо Ангелов.

Божинов: Само ние сме си виновни