Верея изигра последната си контрола от подготвителния си лагер в Марибор, Словения. Старозагорският тим изигра добър мач , но загуби с 0:2 от Славен Белупо (Хърватия).
Късметът не беше на страната на футболистите на Верея и през първото полувреме Антон Огнянов и французинът Родриг удариха на два пъти гредата на противниковата врата.
Хърватите откриха резултата в 40-та минута след като удар на играч на Славен Белупо рикошира в Родриг и влетя в мрежата.

След почивката Верея пропусна да изравни в 60-та минута, когато Здравко Илиев от чиста позиция не успя да се разпише. Три минути по-късно хърватите отбелязаха втория гол. След центриране от корнер футболист на Славен Белупо вкара второто попадение.

Малко по-късно Симеон Мечев отправи опасен удар, но топката профуча край страничната греда на хърватите.

В четвъртък Верея се завръща в Стара Загора и отборът ще продължи с подготовката си за началото на новия сезон в Първа лига. Тренировките ще се провеждат на базата на клубния стадион "Трейс Арена".

До домакинството срещу Септември от първия кръг Верея няма да играе друга контрола.